Pierwsze tygodnie ciąży, jak je zaplanować, w końcu ciąża trwa 9 miesięcy i nie wszystko, co kobieta da radę zrobić w pierwszych miesiącach, uda jej się także w końcowych. Wiadomo, że ciąża to jeden wielki czas oczekiwań na przyjście potomka. To szykowanie i remontowanie pokoju, kupowanie łóżeczka, wózka, ubranek, a także generalne sprzątanie domu. Czy więc gdy kobieta dowie się o ciąży, powinna zamieniać gabinet lub sypialnię w pokój dziecięcy, bądź kupować drogie gadżety dla przyszłego maleństwa?

Pierwsze tygodnie ciąży

Pierwsze tygodnie ciążyMoże na początku w pierwszych tygodniach ciąży zająć się planowaniem, wyszukiwaniem modelu łóżeczka czy wózka, dobrać kolory ścian czy tapet do dziecięcego pokoju. Najlepiej poczekać do końca trzeciego miesiąca, kiedy mija zagrożenie, że z ciążą może się coś stać. Wtedy najczęściej dopiero dzielimy się radosną nowiną z najbliższą rodziną i przyjaciółmi. Najważniejsze badania maleństwa są już wtedy wykonane i jest większa pewność, że do końca ciąży już wszystko będzie dobrze. Gdy ciąża już od pierwszych tygodni jest zagrożona, lepiej zadbać o siebie i po oszczędzać się jeszcze. Gdy jest z nią wszystko dobrze i objawy ciąży nie dają nam się mocno we znaki, możemy zacząć pierwsze przygotowania i porządki.

Trzeba się już przygotować na usunięcie, czy pochowanie wszystkich małych elementów, nisko postawionych ozdób, czy ozdobnych szkieł. Dzieci szybko rosną i nim się obejrzymy, już będą się wspinać i co sięgną, zaraz znajdzie się w buzi. Dobrze, więc takie rzeczy pochować, a także pomyśleć o zabezpieczeniu mebli i szuflad przed otwarciem. Warto byłoby z partnerem, sprzątnąć kurze za dawno nieodsuwanymi meblami, bo jak tylko dzidziuś zacznie raczkować, byłby narażony na takie niespodzianki, ciekawskie bowiem dzieci potrafią znaleźć się w miejscach, które by nam nie przyszły do głowy.

Zakup wyprawki dla dziecka

Wydaje się, że to wszystko zajmuje niewiele czasu i można by zrobić je przed samym porodem, tylko kiedy brzuszek urośnie, ciężej będzie nam się schylać czy myć okna. Taki wstępny plan i poświęcenie czasu na wybór rzeczy potrzebnych dla dziecka jest idealny na pierwsze tygodnie ciąży. W drugim trymestrze można je zacząć realizować, by znów w trzecim już zwolnić tempa i nabrać siły na zajmowanie się maluszkiem. Nie będzie to też łatwe, bo w tym czasie ciąży możemy już odczuwać nadmierne zmęczenie i senność.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here