Początek ciąży może dawać bardzo zróżnicowane objawy i przez to istnieje spore ryzyko, że błędnie je zinterpretujesz. Poranne mdłości czy wymioty zaczynasz wiązać ze zjedzonym ostatnio pokarmem i wydaje ci się, że po prostu się strułaś, podczas gdy w rzeczywistości w twoim organizmie już powoli może rozwijać się płód. Jeżeli więc jesteś w stałym związku i zdarza ci się uprawiać seks bez zabezpieczenia, powinnaś wiedzieć, jakie są podstawowe objawy ciąży. Dzięki temu szybciej będziesz mogła rozpoznać, czy rzeczywiście niedługo zostaniesz mamą.

Początek ciąży

Początek ciążyPierwszym, zdecydowanie najbardziej charakterystycznym i powszechnie znanym objawem ciąży są po prostu nudności. Przeważnie pojawiają się one w godzinach porannych. Mogą ci też dokuczać późnym wieczorem, w rzadkich przypadkach nawet i cały dzień oraz noc – czasami nawet na samą myśl o zjedzeniu pokarmu masz wrażenie, że po jego zjedzeniu od razu wylądowałabyś w toalecie. Mdłości potrafią być najsilniejsze w pierwszej ciąży. Jeżeli więc jesteś już mamą, to mogą w ogóle się nie pojawić, jeśli spodziewasz się drugiego bądź trzeciego dziecka.

Zatrzymanie menstruacji

Początek ciąży wiąże się również z zatrzymaniem menstruacji. Jeżeli więc nie dostałaś planowo miesiączki, rzeczywiście może to oznaczać, że twoja rodzina już niedługo się powiększy. Nie jest to jednak zasada. Zdarza się bowiem, że nawet u kobiet w ciąży pojawiają się plamienia, które nazywane są krwawieniem implantacyjnym. Nie jest więc powiedziane, że jeżeli miesiączka nie pojawiła się u ciebie terminowo, od razu jesteś w ciąży. Pamiętaj też, że wiele innych przyczyn może doprowadzić do zaburzeń cyklu menstruacyjnego. Czasem powodem braku miesiączki bywa nadmierny stres, nagła utrata wagi czy nawet zmiana miejsca pobytu.

Zmiany nastroju

Ciąża wszystkim kobietom kojarzy się również z silnymi zmianami samopoczucia, dlatego to po nich też często możesz określić, czy rzeczywiście powinnaś wykonać sobie test ciążowy. Bezustanne huśtawki nastrojów nie są niczym normalnym. Jeżeli na zmianę jesteś radosna i smutna, a oprócz tego potrafisz wyżywać się na swoim partnerze bez żadnego powodu, najbardziej prawdopodobną przyczyną takiego stanu psychicznego jest właśnie ciąża. Musisz to jednak sprawdzić. Najlepiej od razu udaj się po test ciążowy, by rozwiać swoje wątpliwości.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here