Dzieci po przekroczeniu 6 miesiąca życia mogą już spożywać posiłki z wielu różnych warzyw i owoców. Zamiast kupować gotowe produkty możemy samu przygotowywać takie posiłki w domu. Nowe składniki należy wprowadzać stopniowo. Po 6 miesiącu życia do diety można już dodać kurze jaja. W tym krótkim poradniku postaramy się przybliżyć kilka pomysłów na dania dla niemowląt, które ukończyły szósty miesiąc życia.

Przepisy na dania dla niemowląt

Cielęcina z jarzynami

Oprócz 20 g mięsa cielęcego przygotowujemy po połowie marchewki i ziemniaka, niewielki kawałek cukinii, łyżeczkę kaszy manny, łyżeczkę oliwy z oliwek oraz szklankę wody.

Mięso gotujemy we wrzątku około 20 minut. Uprzednio oczywiście dokładnie je myjemy. Umyte, obrane i pokrojone warzywa gotujemy oddzielnie przez 20 minut pod koniec dodając oliwę i kaszę. Całość na koniec miksujemy i opcjonalnie dodajemy szklankę wody.

Zupa brokułowa

Niezbędnym składnikiem tej zupy są, jak sama nazwa wskazuje, brokuły. Potrzebujemy ich około 60 g. Oprócz tego połowę następujących warzyw: marchwi, pietruszki i ziemniaka. Niezbędne jest także pół ugotowanego na twardo jajka, łyżeczka oliwy z oliwek, łyżeczka kaszy kukurydzianej oraz ewentualnie szklanka wody do dodania na koniec.

Wszystkie warzywa dokładnie myjemy, obieramy oraz kroimy na dosyć spore kawałki. Gotujemy je we wrzątku przez 10 minut bez brokuł i 10 minut za brokułami. Pod koniec dodajemy kaszę. Ugotowaną całość miksujemy razem z oliwą, kaszą i połową żółtka z jajka.

Zupa z jabłkami i marchwią

Aby w domu przygotować na obiad taką zupę powinniśmy przygotować niewielki kawałek mięsa z piersi kurczaka (około 20 g), jedną marchew, małe jabłko, jedną łyżeczkę oliwy z oliwek oraz opcjonalnie szklankę wody.

Marchewkę oraz jabłko myjemy, obieramy oraz kroimy na kawałki. Marchew gotujemy we wrzącej wodzie około 20 minut i na kilka minut przed końcem tego czasu dodajemy jabłko oraz łyżeczkę oliwy. Możemy także dodać do całości łyżeczkę kaszy. Następnie całość dokładnie miksujemy.

Zupa jarzynowa z mięsem

Do przygotowania tej zupy będziemy potrzebowali pół marchewki, pół ziemniaka, pół pietruszki, ok 30-40 g brokułów, niewielki kawałek pora, łyżeczkę masła, pół ugotowanego na twardo jajka, szklankę wody oraz niewielki kawałek piersi z kurczaka.

Wszystkie produkty należy dokładnie umyć i obrać. Obrane warzywa kroimy w kawałki i gotujemy na wrzątku około 10 minut. Mięso należy gotować oddzielnie dwa razy dłużej. Całość miksujemy razem z żółtkiem z jajka. Na koniec dodajemy masło i wszystko dokładnie mieszamy. Jeśli konsystencja nie jest odpowiednia możemy dodać szklankę wody.

Podsumowanie

Przygotowanie wszystkich tych potraf jest dość podobne. Opierają się na podobnych składnikach, więc nie powinno być problemu z ustaleniem diety na kilka dni.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here