O tym, jak bardzo istotna jest właściwa higiena jamy ustnej wiedzą najlepiej osoby, które często odwiedzają stomatologów. Stan naszych zębów i dziąseł ma niezwykle istotny wpływ na zdrowie całego organizmu. Piękne, zadbane zęby sprawiają również, że nie obawiamy się częstego, szerokiego uśmiechania i wprawiamy tym samym siebie i innych w optymistyczny nastrój.

Zdrowe zęby dodają bez wątpienia także sporo uroku. Z tych to przyczyn niezmiernie istotne jest uczenie naszych dzieci dbania o zdrowie jamy ustnej już od najmłodszych lat. Staramy się więc ograniczać dzieciom spożywanie słodyczy oraz zachęcamy do szczotkowania zębów po głównych posiłkach i przed spaniem.

Treningowe gryzaki dla niemowląt

Okres do pierwszego roku życia dziecka to między innymi czas bolesnego ząbkowania. Podczas gdy jedne dzieci przechodzą przez nie niemal niezauważenie, inne płaczą całe noce i są nękane przez rozmaite, przykre, towarzyszące ząbkowaniu objawy. Jednym ze sposobów na przyniesienie ulgi obrzmiałym i bolesnym dziąsłom są specjalne szczoteczki do zębów dla dzieci ząbkujących. Są to właściwie rodzaje gryzaków, wykonanych z bezpiecznych materiałów, które służą dzieciom także do zabawy. Masując dziąsła maluszek, również rozwija pierwsze nawyki dbania o właściwą higienę jamy ustnej.

Higiena zębów przed trzecim rokiem życia – jak pomóc maluchowi?

Po tym jak dziecko osiągnie pierwszy rok życia, możemy już zaopatrzyć je w typową szczoteczkę do zębów. Największą popularnością dla najmłodszych wciąż cieszą się tradycyjne, manualne szczoteczki. Należy zwracać baczną uwagę na to, aby szczoteczka była dostosowana do wieku i wykonana z miękkiego włosia. W ten sposób unikniemy wszelkich niepowołanych podrażnień dziąseł oraz delikatnej błony śluzowej jamy ustnej maluszka. Ważne jest również, aby szczoteczka wyposażona była w wygodny, ergonomiczny uchwyt i posiadała jak najwięcej włosków, które zadbają o dokładne wyczyszczenie ząbków.

Bardziej wymagający rodzice mogą zdecydować się na bezpieczne szczoteczki do zębów dla dzieci poniżej trzeciego roku życia w wersji elektrycznej. Czyszczą one zęby z prędkością dostosowaną do wieku dziecka, a ich efekty podświetlenia oraz atrakcyjne dla dzieci kształty i wzory dodatkowo uatrakcyjniają dbanie o higienę.

Walka starszaków o zdrowe zęby – na ratunek przychodzą rynkowe superhity

Obok manualnych, kolorowych szczoteczek z miękkim włosiem z roku na rok, coraz większą popularnością cieszą się wysokiej jakości elektryczne szczoteczki do zębów dla dzieci powyżej trzeciego roku życia. Charakteryzują się one odpowiednio zwiększoną ilością ruchów obrotowych na minutę, czyszcząc zęby bardzo szybko i niezwykle dokładnie. Często udekorowane są one interesującymi, bajkowymi motywami, posiadają timer oraz wymienne końcówki dostępne w zestawie. Wbudowany timer informuje, kiedy został przekroczony rekomendowany przez stomatologów czas mycia zębów. Dzięki temu dziecko nauczy się, jak długo powinien każdorazowo trwać skuteczny zabieg mycia zębów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here