Czym się kierować podczas wyboru wózka dla dziecka?

0
1483

Wybór wózka dla dziecka to duże wyzwanie, zwłaszcza dla młodych rodziców, którzy robią to po raz pierwszy. Odpowiedni wózek powinien mieć wiele zalet, być przede wszystkim funkcjonalny, bezpieczny, jak i oczywiście wygodny dla dziecka. Czym kierować się przy wyborze wózka dla dziecka i na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy Wam w tym artykule.

W pierwszej kolejności, przy wyborze wózka powinniśmy skupić się na tym, z jakiego materiału wykonany jest wózek. Powinien być on solidny i wystarczyć tak naprawdę na lata użytkowania, z racji tego, że nie chcemy kupować nowego wózka albo naprawiać aktualnie używanego co kilka miesięcy. Wygodna poręcz to podstawa, powinna być ona obita miękkim materiałem i zapewniać komfort w użytkowaniu. Bardzo dobrze również, jeżeli jest ona regulowana, dzięki czemu każdy może dostosować jej wysokość do swoich potrzeb. Dno wózka najlepiej, jeśli będzie wykonane ze styropianu bądź drewna,co zapewni Twojemu dziecku dobrą izolację cieplną i ochronę przed zimnem. Unikaj plastiku, z racji tego, że jest ona za lekki i nie jest dobrym izolatorem. Ponadto dobrze zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonana jest gondola. Istotne jest, aby posiadała filtry przeciwsłoneczne oraz aby łatwo było ją ściągnąć, w sytuacji, kiedy potrzebne będzie jej wypranie, jak i ponownie ją założyć. Gondola powinna również być duża i wygodna oraz ławo i cicho się składać, aby dla przykładu nie obudzić akurat śpiącego malucha.

Oprócz tych wszystkich istotnych aspektów ważny jest również wybór kół w wózku. Małe sprawdzą się na wszystkich płaskich powierzchniach, dlatego doskonałe są do spacerów po mieście, bądź nawet robienia przy okazji zakupów w supermarketach, jak i wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z gładką podłogą. Jeżeli natomiast mieszkamy na wsi, a większość spacerów będzie odbywała się na nierównym terenie postaw na duże, pompowane koła, które zapewnią Ci i dziecku odpowiedni komfort podczas spacerów.

Dodatkowo warto przyjrzeć się akcesoriom, które zazwyczaj dodawane są do wózka. Te najbardziej niezbędne, takie jak folia przeciwdeszczowa, moskitiera i parasolka powinny znaleźć się w wyposażeniu wózka. Niekiedy do wózków dodawany jest także śpiwór do gondoli, który ma za zadanie zapewnić dziecku ocieplenie w chłodniejsze dni. Kolejną ważną kwestią jest również torba lub kosz na zakupy zamontowany w dole wózka. Istotne jest, aby bez problemu zmieścić w nim nie tylko rzeczy i zabawki dla dziecka, ale również przy okazji zrobione małe zakupy. Dodatkowym atutem wózka jest podnóżek, na którym dziecko będzie mogło podeprzeć nóżki, oraz stolik z przodu, na którym można będzie postawić na przykład butelkę z soczkiem.

Szeroki wybór wózków znajdziesz na https://dzieciecyswiat.com.pl/Wozki-dzieciece-c140

[Głosów:2    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here