Kiedy kobieta dowiaduje się, że jest w ciąży może się zmierzyć z różnymi emocjami. Kiedy spodziewała się tego jest jej łatwiej. Niekiedy jednak jest to sporym zaskoczeniem i musi ona pokonać również negatywne emocje. Kobiety, które nie potrafią się z nimi uporać podejmują złe decyzje dotyczące życia swoich dzieci. Dochodzi do wielu tragedii, których przyczyną jest brak psychicznej i emocjonalnej odporności.

Macierzyństwo

MacierzyństwoMacierzyństwo jest wielkim wyzwaniem, można powiedzieć, że to paleta wszystkich barw. Nie ma wielu zadań życiowych, które tak bardzo wpływają na samopoczucie jak wywiązywanie się z roli rodzica. Wiele osób pragnie posiadać potomstwo inni zostawiają to przypadkowi. Wychowując dzieci wiele się uczymy i widzimy jak bardzo brakuje nam cierpliwości. Niektóre maluchy zdają się nie sprawiać problemów, a inne wciąż wpadają w tarapaty.

Dobrze byłoby nie idealizować macierzyństwa, kiedy nie mamy jeszcze dzieci. Kiedy myślimy, że jest ono wspaniałe i pełne radości możemy się gorzko rozczarować. Często jest to droga przez trudności finansowe, stresy, choroby, pobyt w szpitalu, jeśli dziecko jest chore cały świat rodziny przewraca się do góry nogami. nie jest łatwo pogodzić wszystkie rodzinne i zawodowe obowiązki, nawet gdy maluchy są zdrowe, a co w sytuacji, kiedy potrzebują hospitalizacji i czujności 24 godziny na dobę.

Jak sobie poradzić?

Bywają momenty, ze macierzyństwo wykańcza, nieprzespana noce to właściwie norma, jeśli zdarzy się, że kobieta rodzi troje dzieci co dwa lata, można powiedzieć, że jest to czas, w którym jest wyłączona z życia. Nawet jeśli chciała mieć dzieci i ma pozytywne nastawienie na pewno w jej życiu są momenty, kiedy nie ma na nic siły.

Wszyscy potrzebują odpoczywać, wyjeżdżać na wakacje, dla niektórych mam jest to niemożliwe, dobrze jeśli ma jakąś pomoc, najczęściej jest tak, że w najtrudniejszych momentach mąż jest w pracy, więc z większością obowiązków musi borykać się sama, po latach jednak przychodzi czas, kiedy czuje satysfakcję, bo macierzyństwo bardzo odmienia spojrzenie na życie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here